שירותים - Services
 
 
תארים, רשיונות והסמכה

 

סיימתי לימודי תואר ראשון, שני ושלישי בפסיכולוגיה קלינית ועברתי השתלמות כחוק (פרוט בקורות חיים), אני רשום בפנקס הפסיכולוגים במשרד הבריאות, בידי רשיון כפסיכולוג קליני, פסיכולוג קליני מדריך, פסיכולוג רפואי ופסיכולוג רפואי מדריך. ישנם המכנים פסיכולוגים-מדריכים "בכירים". אני חבר בהסתדרות הפסיכולוגים הישראלית, בחטיבות המקבילות. אני מורשה לעסוק בהיפנוזה, וכמו כן מוסמך בטיפול מיני ע"י איט"מ – האיגוד הישראלי לטיפול מיני. 

Degrees, Titles and Licensing

 

I have undergraduate, graduate and doctoral degrees in clinical psychology (see my curriculum vitae)and I have completed my residency and internship requirements. I am listed in the Ministry of Health Registry of Psychology, and am licensed as a clinical and medical psychologist, as well as a supervisor in these fields. I am a member in the corresponding sections of the IPA – Israeli Psychological Association.  I am licensed to do hypnosis, and  am  a certified sex therapist (ISST – Israel Society of Sex Therapy).

  ~~~

פסיכולוג קליני? מטפל? פסיכותרפיסט? יועץ?

 
כל המונחים שהזכרתי עוסקים ראשית כל בשיחה - בעזרה פסיכולוגית או נפשית. הגבולות בין המונחים הללו לא ברורים. התואר פסיכולוג, הוא עובדתי ומוגדר בחוק. לכשעצמי, איני נלהב ממושגים כ-'טיפול' ו-'תרפיה' השאולים מעולם הרפואה, אני משתמש בהם, כמעט בלית ברירה, בהיותם מקובלים. במקום - "פצינטים" או "קליניקה", אעדיף - פונים, קליינטים (לקוחות) ומשרד. הם לא חולים ואני לא מרפא – אנחנו פשוט משוחחים ועובדים יחד. לעתים אני יועץ, לעתים מורה דרך. לפעמים מלמד. אמנם נסיוני ועולמי משפיעים על עבודתי, אך כל פגישה עם כל פונה היא שונה – וגם אני משתנה בה. 

 
Clinical Psychologist? Therapist?  Psychotherapist? Counselor?

 
All terms mentioned above relate to the helping profession. The differences among them are not easily discerned. A psychologist is a title defined by law. I am not overly enthused by the words “therapy” or “treatment” borrowed from the medical world. Thus, I prefer “clients” and “office” rather than “patients” or “clinic.” I am not treating. We are simply collaborating – talking, studying and working together. My life experience influences my work,  every session is different and I am changing in it too.

 
~~~

השירותים שאני מעניק  

עבודה (טיפול, יעוץ, תרפיה, פסיכותרפיה) אישית

אני פסיכולוג למבוגרים, העובד עם פונים משלב ההתבגרות המאוחרת ועד לזקנה (לא ילדים). אני עובד יחד עם לקוחותי בכל הטווח של בעיות החיים: מעברים ומשברים, חרדה, דכאון, התלבטות, זהות ומשמעות - בתחומי הפרט, הזוג והמשפחה, החברה והעבודה. התמחיתי וצברתי נסיון מיוחד בתחומים של מיניות, סבל ומוות.

  עבודה זוגית

אני עובד עם זוגות נשואים, או חברים, בכל הגילים והמינים (זוגות מעורבים וזוגות של בני מין זהה). פונים מגיעים עקב משבר ביחסים, אך גם מתוך רצון לשפר ולשמר. גם יחידים פונים לטיפול זוגי בשאלות של התלבטות בקשר, או מציאת בני-זוג. בשיחות, אני משתמש במודל של זוגיות המתואר בספרי זוגיות לאורך שנים. מומלץ לקרוא ספר זה לפני (ואולי גם במקום) הפניה לטיפול.

טיפול מיני ליחידים וזוגות

ניתן לחלק בעיות וקשיים בתפקוד מיני לשלושה – שלה, שלו, של שניהם. בכל מקרה עדיף לפנות לפגישה הראשונה כזוג. בעיות שכיחות בטיפול הנן: בעיות חשק והרמוניה (תשוקה, והתאמה בין מאוויי הזוג), קשיי זקפה והתעוררות מינית, שפיכה מוקדמת או מעוכבת, קשיים בהשגת אורגזמה, כאב בזמן קיום יחסי מין, הימנעות וסלידה. כאן הולם לדבר על "טיפול" – המטפל אקטיבי ומכוון יותר, הפונים מתנסים במשימות מתקנות, לעתים יש צורך בקשר עם רופאים מטפלים כגניקולוגים או אורולוגים.

הדרכה והתייעצות למטפלים

אני מעניק הדרכה באופן פרטני וקבוצתי, בתחומי התמחותי למטפלים, עמיתים ומשתלמים במקצועות בריאות הנפש. כמו כן, אני מספק התייעצות חד-פעמית – למטפלים, למטופליהם ולשניהם יחד. איני מדריך ואיני עוסק כלל בפסיכודיאגנוסטיקה.

סדנאות השתלמויות והרצאות

אני מעביר סדנאות והרצאות בנושאים עליהם כתבתי, נושאי זוגיות מיניות וטיפול מיני. משתתף בתוכניות הכנה לפרישה, הרצאות פתיחה לכנסים וכדומה.

 
~~~

 
  My Services

 

 

     ● Therapy (Counseling) Sessions:

I  do individual work with adults, from  late adolescence to old age (I do not work with children) on issues of transition, crisis, anxiety, depression, identity and the meaning of life,  I have specialized in the areas of sexuality, bereavement and suffering. 

 

 Couple Sessions:

I work with couples friends, married or co-habitants, of same or different gender. Couples usually seek to solve a crisis, or to improve and maintain the relationship. Individuals often come with issues of ambivalent feelings and dating difficulties. In our conversations, I use a model described in my book Long Terms Relationships. 

 

Couple and Individual Sex Therapy:

Sexual difficulties in functioning can be described as her, his and theirs. In any case, it is recommended to come to the first session as a couple. Frequent problems in therapy are: low desire or incapability, lubrication and erection difficulties; orgasm (fast or delayed ejaculation, pre orgasmic condition); painful intercourse, aversions and avoidances. The therapist is usually active and directive, suggesting corrective assignments. Often there is a need to consult with expert gynecologists or urologists.

 

Supervision and Consultation for Therapists:

 I supervise individuals and groups of therapists colleagues and  trainees in the mental-health professions, in my areas of expertise. I do not administer psychodiagnostic tests. 

 

Workshops, Training and Lectures:

I lecture and present workshops on topics related to my expertise and writing: sexuality, couple relationship, coping with loss and crisis, preparing for retirement etc. 


 

~~~

 

 

מחירון

  שעת עבודה, טיפול, או הדרכה:  450  (כולל מע"מ).

  סדנאות, השתלמויות והרצאות: לפי סיכום בין הצדדים.

 

 Fees 

 

Therapy or Supervision Session: 450 NIS

● Workshops, Training or Lectures: by prior agreement